FAQ

Vaše nejčastější dotazy

1. Jak dlouho dopředu musím stříhání králíčka objednat?

Stříhání králíčka většinou vyjde do 2-5 dnů. V létě nebo o svátcích může být čekací doba delší.

2. Jak dlouho ostříhání králíka trvá?

Stříhání králíčka trvá vetšinou hodinu, ale záleží na stavu a typu srsti, někdy se stříhání může protáhnout na hodinu a čtvrt až hodinu a půl. V případě velmi zanedbané srsti se stává, že stříhání zvládnu až za dvě hodiny. O celkové době stříhání bych vás informovala, až králíčka uvidím.

3. Stříháte králíkům i drápky a kolik to stojí?

Ano, samozřejmě. Cena za tuto službu je 50 Kč.

4. Můj králíček má zacuchanou srst, jak tomu zabráním?

Králíčka je třeba pravidelně česat, jen tak předejdete tomu, aby se mu srst cuchala. Nejrizikovější místa jsou pod krkem, na zadečku a pod předníma a mezi zadníma packama.

5. Naroste po ostříhání mému králíčkovi znovu srst? A za jak dlouho?

Samozřejmě, srst doroste. Plné délky dosáhne za 2-3 měsíce, na zádech může být doba o něco delší.

6. Proč bych měl nechat králíčka ostříhat?

To záleží jen na vás, obecně bych stříhání doporučila těm, kdo nemají čas se o srst králíka pravidelně starat. Velká výhoda stříhání je ta, že v případě problematické srsti se již po prvním ostříhání tolik nezacuchává. Pokud je srst již zacuchaná a rozčesat nejde, je stříhání nutné, protože kůže pod ní nemůže dýchat a trpí.

7. Jak se mám o srst králíka starat?

Základy péče o srst dlouhosrstého králíčka se dočtete zde.

8. Proč nemohu být u stříhání mého králíčka přítomný?

Králíček se v přítomnosti majitele chová jinak, než když je sám s člověkem, kterého nezná, a ještě v novém prostředí. Protože králíčka stříhám sama, tedy ho držím a zároveň stříhám, potřebuji, aby vydržel v klidu na místě. Pokud by tam měl svého majitele, cítil by ho, chtěl by k němu a nesoustředil by se. Taková práce je pak jak časově, tak fyzicky velmi náročná.

9. Je pravda, že se teddy králíčci nesmí stříhat? Že se jim stříháním narušuje termoregulace?

Teddy králíčci se stříhat mohou za předpokladu, že se srst nechá aspoň 1 cm dlouhá. V takovém případě k narušení termoregulace nedojde, naopak, ve vedrech se králíčkovi uleví. Pozor v případě, že má králíček dredy, pak nezbývá než králíčka v daných místech ostříhat velmi na krátko, protože dredy zasahují až ke kůži. Pokud je vyholení nebo vystříhání na velké ploše, může to králíčkovi způsobit jako fyzický, tak psychický stres, a proto apeluji na všechny majitele teddíků, aby pravidelně pečovali o jejich srst. Stříháním jinak zamezujeme tomu, aby měl králíček jemné chlupy v očích, v dýchacím nebo v trávicím systému a ucpala se mu tak střeva.

10. Můj králíček má špatnou srst, na některým místech mu vůbec neroste, co s tím?

Kvalita srsti králíčků se v průběhu roku může měnit. Pokud by problém se srstí přetrvával déle, mnohdy stačí vyměnit krmení za kvalitnější. Když to nepomůže, doporučuji vitamíny Roboran H pro králíky.

11. Naroste mému králíčkovi po stříhání srst a za jak dlouho?

Samozřejmě, naroste. Po 3 měsících bude mít srst opět maximální délky.

12. Jakou máte pracovní dobu, stříháte i o víkendu?

Pracovní doba je vždy dle dohody, stříhám v pracovní dny cca od 9 do 20 hodin, ale i o víkendech. Záleží na domluvě.

13. Můžu králíčka přivézt v krabici?

Krabice pro převoz zvířat nejsou vhodné, králíčka nebo morčátko, prosím, přivezte v přepravce na drobná zvířata. V zimním období přivezte i něco, čím se dá přepravka přikrýt, aby zvíře po ostříhání nenastydlo.

14. Jak můžu králíčka objednat na ostříhání?

O termín na stříhání si napište buď smskou na číslo 773 97 33 97 nebo na email info@petland.cz. Pokud zavoláte, budete stejně na jeden z těchto způsobů objednání odkázáni, protože většinou pracuji a nemám u sebe diář, abych se podívala na volné termíny.

 

Leave a Reply

Rychlý kontakt

Ing. Aneta Baklová, Ph.D.
Praha 4 – Nusle
Tel: +420 773 973 397 (po-pá 9-17 mimo svátků)
E-mail: info@petland.cz

Srpen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031