Péče o srst

Jak se starat o srst dlouhosrstého králíčka?


stříhání králíčka teddyNejdůležitější v péči o srst je pravidelné česání. Výběr kartáče nebo hřebenu je na vás, jde o to, aby se vám s ním dobře pracovalo. Sama používám obojí. Dobré ohlasy i zkušenosti mám s furminátory, a to nejen u králíků. Zbaví srst uvolněných chlupů a srst krásně provzdušní. Králíček by se měl česat každý den, ale chápu, že to není možné. Snažte se ho česat co nejčastěji, z vyčesávání králíčka udělejte pravidelný, příjemný rituál. Pokud králík neposedí, zaměstnejte ho nějakou mlskou. Pozor na hodně neklidného králíčka, abyste mu hřebenem neublížili. Jestli česání sami nezvládnete, poproste někoho, aby vám ho přidržel. Nezapomeňte na vyčesání krku, bříška a zadečku, tato místa jsou nejrizikovější. Srst na zádech se češe od zadečku k hlavě, jen tak objevíte všechny dredy. Po česání nezapomeňte na malý pamlsek.

V případě péče o srst je důležité zmínit vhodnou podestýlku pro dlouhosrstého králíčka. V žádném případě nepodestýlejte senem, slámou, Asanem, hoblinami nebo pilinami, vše se motá do srsti a jiná možnost odstranění, než stříhání, není. Jako podestýlku, ať už po celém dně klece nebo do záchodu, doporučuji dřevěné peletky. Obecně však můžete využít jakoukoliv těžší podestýlku.

Dlouhosrstí králíčci se nekoupou, je to pro ně velký stres. V případě znečištění srsti ji otřete vlhkým ručníkem. Pokud je znečištění opravdu velké, sáhněte po nůžkách nebo strojku. Jen v případě, že stříhání z nějakého důvodu není možné, zvířeti bych výjimečně umyla znečištěné místo a použila dětský nebo jemný šampon pro drobná zvířata. Existuje i suchý šampon pro drobotinu, ale zatím jsem neměla možnost ho vyzkoušet.
Vždy záleží na konkrétním případu. Když si nejste jisti, raději králíčka přineste k nám. 

Tak ať vám chlupáči dělají radost 🙂

Rychlý kontakt

Ing. Aneta Baklová, Ph.D.
Praha 4 – Nusle
Tel: +420 773 973 397 (po-pá 9-17 mimo svátků)
E-mail: info@petland.cz

Prosinec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31